Zabudowy szklane są nie tylko niezwykle estetyczne, ale również odznaczają się optymalną funkcjonalnością. To konstrukcje, które znakomicie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.
Popularność zabudowy szklanej w wielu typach budynków
Dobrej jakości zabudowy szklane są konstrukcjami łatwymi w montażu, a jednocześnie niezwykle praktycznymi. Można powiedzieć, że pasują one niemal do każdego wnętrza, ponieważ idealnie odnajdą się zarówno w mieszkaniach zaaranżowanych w stylu klasycznym, jak i w bardzo nowoczesnych apartamentach, domach oraz futurystycznych obiektach biurowych i handlowych. Ściana ze szkła może stanowić pojedynczy element architektury zewnętrznej lub wewnętrznej, a także tworzyć kompozycje oraz wydzielone sektory.
Projektowanie zabudowy szklanej powinno poprzedzić dokładne oszacowanie metrażu wnętrza, jak również przeanalizowanie możliwości aranżacyjnych. Ściany ze szkła doskonale sprawdzają się wewnątrz budynków mieszkalnych i użytkowych oraz mogą być ozdobą zewnętrzną.
Zabudowy ze szkła – dostosowane do domów, mieszkań i budynków użyteczności publicznej
W przypadku konstrukcji, którymi są zabudowy szklane, możliwy jest montaż zarówno wzdłuż linii łamanych, po łuku, jak i wzdłuż linii prostych. W szklanych ścianach swobodnie mogą być montowane elementy w postaci drzwi przesuwnych lub uchylnych, co sprawdza się w nowoczesnych budynkach będących obiektami handlowymi lub biurowymi. Dzięki temu można efektownie i praktycznie podzielić wybrane przez siebie pomieszczenie w domu, mieszkaniu czy w biurze oraz stworzyć optymalne warunki do życia lub komfortowej pracy.
Szklane zabudowy są niezwykle popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów biznesowych, jak i klientów indywidualnych pragnących wprowadzić tego rodzaju konstrukcje do swoich domów oraz mieszkań. Nowo powstałe nieruchomości zazwyczaj mają kilka ścian przeszklonych, co zapewnia odpowiednie doświetlenie każdego wnętrza. To doskonałe rozwiązanie dla domów położonych obok zwartej zabudowy czy też sporej ilości terenów mocno zalesionych. Dzięki temu można cieszyć się odpowiednią ilością światła dziennego nawet w pochmurne dni czy w okresie jesieni i zimy. Szklane zabudowy mogą powstać także w przypadku, gdy posiadamy gotowe ściany, sufity i podłogi.
Montaż szkła w systemie ramowym i bezramowym – idealne rozwiązanie dostosowane do potrzeb klientów
Szkło może być montowane przy użyciu specjalnych systemów listwowych lub punktowych, ale większość klientów i architektów wnętrz wybiera najlżejsze konstrukcje, do których należą ściany wykonane w systemie bezramowym. Ich zaletą jest fakt, że wszelkiego rodzaju łączenia nie są widoczne gołym okiem. Można także zdecydować się na szklane zabudowy w aluminiowych lub drewnianych obramowaniach, które tworzą niebanalny efekt aranżacyjny oraz oryginalny, bardzo interesujący wygląd danego pomieszczenia, szczególnie gdy przeważa w nim duża ilość elementów metalowych lub są wykonane z litego drewna.
Szklane zabudowy wykonane za pośrednictwem renomowanych firm są bezpieczne w użytkowaniu nawet dla małych dzieci i zwierząt domowych. To konstrukcje łatwe do utrzymania w czystości, estetyczne oraz niewychodzące z mody. Idealnie sprawdzą się one w pomieszczeniach mało ustawnych lub też takich, które wymagają przedzielenia z uwagi na zbyt dużą kubaturę. Zabudowy szklane w obiektach handlowych lub biurowych mogą także posłużyć do umieszczenia logo firmy czy stworzenia powierzchni reklamowej, dzięki temu są one wykorzystywane w celach marketingowych, informacyjnych i identyfikacyjnych.
Odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne zabudowy szklane zewnętrzne nadają budynkom niebanalnego, futurystycznego wyglądu, a także sprawiają, iż ich konstrukcja staje się bardziej przestrzenna i wyróżnia się na tle tradycyjnej architektury.