Urna i trumna – jak wybrać odpowiednią i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wizja pożegnania bliskiego dla każdego z nas jest momentem trudnym, wręcz niewyobrażalnym. Staramy się odciągać te myśli jak najdalej od siebie. Jednak niestety, każdy prędzej czy później jest zmuszony się z tym zmierzyć. Przychodzi czas na organizację pogrzebu. Dla wielu osób, zwłaszcza tych, które nie myślały o tym nigdy wcześniej, takie przygotowanie może się wydawać trudnym zadaniem. W takiej sytuacji dobrze jest zdecydować się na profesjonalny dom pogrzebowy, którego pracownicy pomogą przebrnąć przez zawiłe formalności i dopilnują wszystkich szczegółów związanych z przygotowaniem uroczystości. Doradzą także przy wyborze trumny lub urny.

Rodzaj pochówku – skonsultuj się z pracownikami domu pogrzebowego Warszawa

Na samym początku należy dokładnie określić, jaką formę pochówku wybiera rodzina osoby zmarłej. Czy będzie to pogrzeb tradycyjny, z kremacją, czy świecki, a może katolicki. Sam rodzaj pogrzebu będzie wtedy też determinował, jakie elementy przygotowania uroczystości należy wziąć pod uwagę. Jeżeli będzie to forma tradycyjna, wtedy będzie można przystąpić do wyboru trumny. Jeśli jednak wybraną formą będzie pochówek z kremacją, trzeba będzie zdecydować się na wybór urny.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do tego, który rodzaj pochówku będzie najodpowiedniejszy, pomogą pracownicy zakładu pogrzebowego Warszawa. Można zauważyć, że przy wyborze pogrzebu tradycyjnego takich pytań jest stosunkowo niewiele. Znacznie więcej może ich się pojawić w przypadku pogrzebu z kremacją. Rodzina osoby zmarłej może się bowiem zastanawiać, co jest dopuszczalne, jak do kwestii tego pochówku podchodzi Kościół katolicki, czy na przykład – gdzie można pochować urnę. Mając już wszystkie niezbędne informacje, można przystąpić do organizacji uroczystości pogrzebowych.

Wybór trumny

W przypadku pogrzebu tradycyjnego rodzina osoby zmarłej musi zdecydować się na to, jaki rodzaj trumny wybrać. Profesjonalny dom pogrzebowy Praga Północ ma w swojej ofercie szeroki wybór trumien, które mogą się różnić rozmiarem, kolorem, wzorami, a także materiałem, z którego są wykonane. Mogą to być trumny drewniane, dębowe, a także specjalne trumny kremacyjne. Każda z nich jest solidnie wykończona, z dbałością o najmniejsze detale – jak choćby o materiał, którym skrzynia jest wyścielona od wewnątrz. Pracownicy zakładu pogrzebowego podpowiedzą, który rodzaj sprawdzi się najlepiej, uwzględniając także możliwości finansowe rodziny osoby zmarłej.

Wybór urny

Jeśli rodzina zmarłego decyduje się na pochówek z kremacją osoby bliskiej, jednym z etapów przygotowań do uroczystości pogrzebowych jest wybór właściwej urny. Tu również można liczyć na pomoc ze strony pracowników domu pogrzebowego. Można wybierać wśród wielu różnych urn, które – podobnie jak w przypadku trumien – mogą się różnić zarówno kształtem, materiałem wykonania, jak i kolorem czy wzorem. I akurat w sytuacji wyboru urny tych wzorów może być naprawdę wiele. Podobnie jak materiałów – wyróżniają się między innymi kompozytowe, drewniane, kamienne, metalowe, mosiężne, szklane, a także takie, które będą się składać z kilku rodzajów materiałów. I tu również pracownicy domu pogrzebowego wezmą pod uwagę kilka podstawowych czynników, a będą to między innymi możliwości finansowe rodziny osoby zmarłej, jak i po prostu kwestia gustu oraz indywidualnych upodobań. Każda z nich będzie solidnie wykonana, z trwałego materiału, odpowiednio przystosowana także do umieszczenia w nich prochów osoby zmarłej.

Organizacja pogrzebu – skorzystaj z wiedzy i doświadczenia pracowników domu pogrzebowego

Po wyborze trumny lub urny rodzina osoby zmarłej może przystąpić do kolejnych etapów organizacji ceremonii pogrzebowej. Decydując się na usługi profesjonalnego zakładu pogrzebowego, bliscy zmarłego mogą w jednym miejscu przygotować wszystkie niezbędne elementy związane z organizacją pochówku. Wiąże się z tym także kupno takich elementów, jak kwiaty lub wieńce, czy praca nad mową pogrzebową. Pracownicy domu pogrzebowego będą służyć pomocą na każdym z etapów organizacji pogrzebu, pomogą też przebrnąć przez wszystkie niezbędne formalności.

Źródło: Elizjum – dom pogrzebowy Warszawa

Read Previous

Poradnik: co robić z niepotrzebnymi dokumentami w Twojej firmie

Read Next

Dlaczego warto ogrzewać propanem dom i firmę?