Jak oszczędzać wydatki w zakładzie, gdzie stosuje się sprężone powietrze

Wielu przedsiębiorców stoi przed wyzwaniem, jakim jest przymus oszczędzania wydatków w przedsiębiorstwie, w którym na co dzień wykorzystuje się sprężone powietrze. Z uwagi na to, że ceny energii elektrycznej rosną w zastraszającym tempie, warto jest zastanowić się, jakie konkretnie urządzenie dobrać do potrzeb zakładu lub  firmy, aby ograniczyć straty energetyczne, a co za tym idzie zminimalizować ryzyko marnotrawienia nakładów finansowych przedsiębiorstwa.

Sprężarki zmiennoobrotowe a straty energetyczne

Obecnie podwyżki prądu to smutna rzeczywistość, z którą przyjdzie  mierzyć się przedsiębiorcom korzystającym z sieci lokalnych lub państwowych. Zużycie prądu w zakładzie produkcyjnym czy firmie usługowej może się wiązać z dużymi wydatkami finansowymi. W przypadku, gdy są one bardzo wysokie, firma może ponosić duże straty. To w perspektywie kolejnych kilku lat, oznacza destabilizację jej sytuacji finansowej, a nawet przymus rezygnacji z części usług czy cyklu produkcyjnego na rzecz innej działalności, w której nie wykorzystuje się sprężonego powietrza. Ułatwieniem dla przedsiębiorców jest dobór odpowiednich urządzeń, które mogą ograniczyć ryzyko strat energetycznych. Chodzi tutaj o sprężarki o zmiennej wydajności, które spełniają potrzeby przedsiębiorstw mających zmienne zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Obecnie rynek usług oraz rynek produkcyjny jest uzależniony od potrzeb odbiorcy. Oznacza to w praktyce, że firmy muszą dostosować swój park maszynowy do konkretnych wymogów klientów i kontrahentów.

Pomoc dla firm i przedsiębiorców o dynamicznie kształtującym się zapotrzebowaniu na sprężone powietrzne 

Sprężarki zmiennoobrotowe pozwalają dopasować ilość sprężonego powietrza do bieżącego zapotrzebowania przedsiębiorstwa. Jest to nie tylko szansa na ograniczenie strat energii elektrycznej, ale również możliwość wyposażenia firmy w urządzenia wydajne i mogące pracować przez kilkanaście godzin dziennie, bez potrzeby pobierania dużej ilości prądu elektrycznego. Tradycyjne sprężarki są urządzeniami, które przydają się tym firmom, które nie mają problemów z utrzymaniem stałej liczby odbiorców, a także gwarancji, iż zapotrzebowanie na sprężone powietrze kształtuje się u nich na stałym i przewidywalnym poziomie. W przypadku firm młodych, a także tych, które nie mogą poszczycić się posiadaniem wieloletnich umów z kontrahentami, jedynym rozwiązaniem staje się wybór urządzenia, jakim jest sprężarka o zmiennej wydajności. Zapewnia ona możliwość pokrycia dynamicznie zmieniającego się zapotrzebowania na sprężone powietrze, jakie występuje w cyklu produkcyjnym lub też jest wykorzystywane do realizowania konkretnych usług.

Zalety sprężarek o zmiennej wydajności

Nowoczesne sprężarki o zmiennej wydajności pomagają zaoszczędzić sporo gotówki. Warto wspomnieć, że sprężarki zmiennoobrotowe są urządzeniami pozwalającymi ograniczyć ryzyko strat energii elektrycznej nawet o 25% w skali jednego roku. Dzięki temu kompresory o zmiennej wydajności są tak chętnie kupowanymi sprzętami w firmach, w warsztatach i przedsiębiorstwach produkcyjnych, w których nie występuje stałe zapotrzebowanie na konkretną ilość sprężonego powietrza. Zakup nowoczesnych, ekonomicznych i tanich w eksploatacji oraz serwisowaniu sprężarek o zmiennej wydajności ułatwia zapanowanie nad wydatkami na energię elektryczną, szczególnie, gdy zmieniające się otoczenie rynkowe wymusza na przedsiębiorstwie ograniczenie liczby cykli produkcyjnych lub też rezygnację z części usług wykonywanych przy użyciu dużej ilości sprężonego powietrza.

Wprowadzenie sprężarek zmienno obrotowych do parku maszynowego oznacza dla przedsiębiorców możliwość oszczędzania na wydatkach poniesionych na energię elektryczną, jak również kontrolowania ilości wyprodukowanego sprężonego powietrza. Rozwiązanie to sprawdza się w każdym zakładzie produkcyjnym i warsztacie bez względu na jego wielkość.
Źródło: Almig – sprężarki powietrza

Read Previous

Jak zorganizować wywóz śmieci i gruzu

Read Next

Własny biznes, czyli co należy mieć na uwadze