Wynajmij sprężarkę i ogranicz koszty w firmie

Zakup kompresora do firmy może być dużym obciążeniem dla zakładu produkcyjnego czy usługowego. W czasie, kiedy firmy zwracają jeszcze większą uwagę na ograniczenie wydatków, sposobem na realizację procesów przy wykorzystaniu sprężonego powietrza jest wynajem sprężarki. Jak wygląda wynajem kompresorów i dla jakich firm jest to dobre rozwiązanie?

Kiedy warto wynająć sprężarkę?

Zastosowanie medium w postaci sprężonego powietrza jest powszechne w wielu procesach produkcyjnych i usługowych. Jego zaletą jest wysoka wydajność, elastyczność w zakresie zastosowań oraz bezpieczeństwo użytkowania. Sprężone powietrze doskonale dostosowuje się do potrzeb zakładów w zakresie szerokiej gamy parametrów — od wydajności, ciśnienia i przepływu, po klasę czystości medium. Do wytwarzania sprężonego powietrza wykorzystuje się kompresory. Urządzenia te jednak są stosunkowo drogie i nie zawsze ich zakup jest uzasadniony finansowo. Rozwiązaniem pozwalającym na korzystanie z medium przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków inwestycyjnych jest wynajęcie kompresora. 

Kiedy jeszcze warto wynająć sprężarkę? Kompresory a wynajem są dostępne od ręki — w ten sposób nie trzeba czekać na dostawę zakupionego urządzenia, aby rozpocząć produkcję czy świadczenie usług. Ponadto wraz z wynajmem kompresora otrzymuje się pakiet usług serwisowych, których koszty pokrywa firma udostępniająca maszynę. W ten sposób zakład korzystający ze sprężarki unika wydatków, które musiałby ponieść na serwis, konserwację i ewentualne naprawy urządzenia. Co więcej, wraz z ewentualną awarią dostawca kompresora zadba o wymianę urządzenia na sprawną sprężarkę. To sprawia, że wynajmujący nie musi obawiać się ewentualnych przestojów w działalności skutkujących obniżeniem przychodów.  

Jakie firmy powinny rozważyć wynajem kompresorów?

Jak już upominaliśmy, nie dla wszystkich firm zakup sprężarki jest rozwiązaniem optymalnym. Dotyczy to zarówno kosztów zakupu kompresora, jak i zakresu działalności zakładu. Na wynajem sprężarki mogą decydować się firmy, które dopiero wchodzą na rynek i kluczową kwestią jest maksymalne obniżanie kosztów inwestycyjnych. W takiej sytuacji firma może na początkowym etapie działalności korzystać z kompresora na wynajem, a po zdobyciu nowych kontrahentów i ustabilizowaniu swojej pozycji na rynku zdecydować się na zakup sprężarki. Co więcej, dla początkującego przedsiębiorcy zakres korzystania z usług finansowania zakupu maszyn i urządzeń jest dość ograniczony — niższa wiarygodność finansowa sprawia, że uzyskanie kredytowania czy leasingu na zakup maszyn może być utrudnione. 

Dużą zaletą wynajmu kompresorów dla przedsiębiorców jest fakt, że wydatki na ten cel można w całości odpisać od kosztów działalności firny. To pozwoli znacząco zmniejszyć obciążenia podatkowe wynikające z prowadzonej działalności. 

Wynajem kompresorów powinny również rozważyć firmy, których produkcja jest elastyczna i dostosowuje się do aktualnych potrzeb rynku. W efekcie usługa wynajmu kompresorów pozwala na wykorzystanie sprężonego powietrza w okresach, kiedy jest ono niezbędne do realizacji określonych działań. Takie rozwiązanie może okazać się bardziej ekonomiczne, niż zakup urządzenia. 

Z wynajmu kompresorów często korzystają również firmy, w których przeprowadzany jest remont sprężarek. Rozwiązanie to pozwala na utrzymanie produkcji  bez konieczności zmniejszenia lub czasowego zawieszenia działań. 

Jaki kompresor można wynająć

Sprężarki pod wynajem dostępne są w szerokiej gamie modeli odpowiadających zróżnicowanym potrzebom klientów. W ofercie rynkowej znajdziesz kompresory tłokowe i śrubowe o stałej i zmiennej wydajności, dostosowane do pracy ciągłej lub przerywanej. Oferta skierowana jest do firm o różnych potrzebach — można wynająć sprężarkę mobilną , przeznaczoną do montażu na ramie lub stacjonarną. Jeśli zależy Ci na wysokiej klasie czystości sprężonego powietrza, możesz zdecydować się na kompresor bezolejowy lub sprężarkę zapewniającą uzdatnienie medium do oczekiwanej klasy czystości. Jeżeli nie masz miejsca na sprężarkownię lub potrzebujesz gotowego systemu do postawienia na zewnątrz budynku, rozważ możliwość wynajęcia kontenerowej stacji sprężarek. Kompresory na wynajem dostępne są w szerokim spektrum wydajności, ciśnienia roboczego i mocy, dzięki czemu możesz dobrać sprężarkę dostosowaną do potrzeb Twojego zakładu. 

Firmy specjalizujące się w dostarczaniu sprężarek na wynajem oferują również sprężarki wyposażone w urządzenia dodatkowe — osuszacze, separatory, zbiorniki ciśnieniowe o zróżnicowanej pojemności. W efekcie możesz uzyskać kompletny system pozwalający od razu wdrożyć kompresor do realizacji prac w zakładzie. 

Read Previous

5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu mieszkania

Read Next

Maksymalizacja efektywności z wykorzystaniem sprzętu medycznego w szpitalu