Jak przewieźć towar z Chin?

Transport towarów jest niezwykle rozbudowaną branżą, która z roku na rok znacząco ewoluuje. Przykładem takiego rozwiązania jest import oraz eksport towarów z krajów azjatyckich. Wykorzystując nowoczesną infrastrukturę logistyczną oraz różnorodne środki transportowe przewóz towarów staje się nie tylko bezpieczny, ale także ekonomiczny. Chiny, jako jedna z największych potęg gospodarczych świata, oferują szereg atrakcyjnych towarów, które w Polsce i Europie cieszą się niezwykłym powodzeniem. Jak zatem sprawnie i bezpiecznie przewozić towary z Chin?

Ekspresowe pociągi multimodalne z Chin

Chcąc zlecić transport ładunku z Chin warto skorzystać z usług profesjonalnych i doświadczonych firm spedycyjnych. Dzięki dostępowi do nowoczesnych i różnorodnych rozwiązań transportowych zyskuje się optymalizację czasu i poniesionych kosztów. Przykładem sprawdzonego rozwiązania na transport chińskich towarów jest multimodalna kolej z Chin do Polski. Dzięki różnorodności oferowanej przez nowoczesną kolej przestrzeń ładunkowa pozwala na przewóz dowolnego rodzaju ładunku – bez ograniczeń ilościowych. Podstawowy podział obejmuje przewóz przesyłek drobnicowych oraz całoładunkowych. Przemierzające Nowy Szlak Jedwabny azjatyckie składy kolejowe zapewniają maksymalne bezpieczeństwo przewozu. Warto wspomnieć, że przestrzeń ładunkowa wagonów spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa oraz sanitarne, dzięki czemu możliwy staje się przewóz takich towarów jak: żywność, lekarstwa, odzież, artykuły elektroniczne, narzędzia mechaniczne i elektryczne, a także podzespoły z branży motoryzacyjnej. 

Do największych zalet kolei realizującej przewozy z Chin do Polski zalicza się kompleksową obsługę — zakupiony towar zostaje odebrany wprost od chińskiego producenta, a następnie dostarczany do miejsca załadunku. W ten sposób spedytor na bieżąco kontroluje proces transportowy informując klienta o przewidywanym czasie dostawy. Średni okres oczekiwania na dostarczenie ładunku z Azji wynosi około 3-5 tygodni. Jest to ciekawa alternatywa między innymi dla spedycji morskiej, w której okres dostawy wynosi około 2-3 miesiące. Warto też podkreślić, że transport kolejowy pozwala zachować regularną ciągłość dostaw. Dzięki regularnym połączeniom rodzimi przedsiębiorcy mogą na bieżąco uzupełniać zapasy magazynowe. Z drugiej strony jest to także niezwykła możliwość do podjęcia dalszego rozwoju i eksportowania polskich towarów do państw azjatyckich. 

Transport z Chin do Polski – sprawdź co zyskujesz 

Kompleksowa obsługa transportowa obejmuje także szereg pozostałych czynności związanych z transportem towaru z Chin do Polski. Doświadczeni spedytorzy na bieżąco zarządzają procesami logistycznymi – w tym także sporządzają niezbędną dokumentację przewozową, a także kontaktują się z urzędami celnymi. W ten sposób klient zyskuje profesjonalną obsługę oraz gwarancję szybkiej i bezpiecznej dostawy. Co ważne – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich i europejskich przedsiębiorców wiele firm z branży TSL wprowadziło szereg dodatkowych usług, które wpływają na wysoki standard oferty. Przykładem takiego rozwiązania jest transport w pakiecie door to door. Jego charakterystyka pozwala dostarczyć zakupiony towar wprost pod wskazany w zleceniu adres. Oznacza to, że towar zostaje w całości transportowany przez jedną firmę spedycyjną, która zadba o bezpieczną i skuteczną dostawę. 

Alternatywnym i sprawdzonym od wielu lat rozwiązaniem jest także spedycja morska. Historia transportu morskiego udowadnia, że również w tym przypadku jest to godne zaufania rozwiązanie, które z racji swojej charakterystyki zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i jakość dostawy. Niski i atrakcyjny koszt usługi łączy w sobie także swobodę związaną z rodzajem i ilością przewożonego towaru. Również na tej płaszczyźnie charakterystyka branży pozwala na przewóz w zasadzie dowolnego rodzaju ładunku. Dzięki niezwykle nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze logistycznej transport morski stanowi jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań transportowych. 

źródło: symlog.eu

Read Previous

Jak przechowywać dokumenty do zniszczenia

Read Next

5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu mieszkania